Arild Berg (t.v.) og Gunnar Pettersen rapporterer om snøfri sykkeltrasé. Arkivfoto.
Tomtvassveien ble brøytet fri for snø i midten av forrige uke. Leder i Skogn- og Grønningen bygdealmenning, Gunnar Pettersen, melder om stedvis gjørmete sykkelforhold.
– Det er vått og gjørmete på veien ennå og det ligger snø i veikanten, men det er allerede noen som har forsøkt seg på sykkel. Om man gir veien noen uker til å tørke opp så vil forholdene være betraktelig bedre, tipser Pettersen.
Planlagt veiarbeid
Almenningen skal ruste opp veien fra Kolberg til enden av Tomtvatnet og det vil medføre anleggstrafikk i området i sommer.
– Det er ikke startet opp noe veiarbeid ennå. Vi skal ta en avgjørelse rundt dette til uka. Men det er sannsynlig at vi starter i den andre enden av vannet som ikke er en del av sykkelløypa. Slik kan vi unngå at selve traseen blir berørt før rittet, sier Pettersen.