Førstekonsulent Jorun Aurstad og seniorrådgiver Ole A. Hustad ved administrasjonen stiller begge til start i lørdagens mosjonsløp på Røstad.
Høgskolen i Nord-Trøndelag strekker seg langt for å rekruttere sine studenter og ansatte til TdT Folkeløpet. De dekker startkontingenten for alle i HiNT-systemet som vil melde seg på.
Foreløpig er de kun to påmeldte fra HiNT Levanger. Førstekonsulent Jorun Aurstad og seniorrådgiver Ole A. Hustad ved administrasjonen stiller begge til start i lørdagens mosjonsløp. De oppfordrer flere av sine kolleger og studenter ved campus Røstad om å gjøre det samme.
Lavterskeltilbud
– Vi ønsker å bidra til at flere av våre ansatte og studenter holder seg i aktivitet. Folkeløpet i regi av Tour de Tomtvatnet er et lavterskeltilbud som passer for alle, enten man vil gå løypa som en tur eller løpe hele runden, sier Hustad, som også skal bidra i arrangementet som målvakt.
Trimgrupper
Aurstad vil utfordre hver enkelt avdeling ved høgskolen om at de går sammen flere og melder seg på løpet.
– Det er flere som har faste kvelder hvor de møtes for å trimme, blant annet en damegjeng. Vi håper at både de og andre tar utfordringen. Vi vil jo at campus Røstad skal brukes til slike arrangement, og da mener jeg vi bør stille opp som deltakere, sier hun.
2000 studenter
Leder for Studentorganisasjonen ved Høgskolen i Nord-Trøndelag, Magnhild K. Moan Ingebrigtsen, oppfordrer i tillegg alle studenter til å melde seg på mosjonsløpet.
– Vi har 2000 studenter her på campus, så et titalls deltakere bør vi kunne mønstre, sier Hustad.
PS! Interesserte bes ta kontakt med Aurstad for felles påmelding.
E-post: [email protected]